VISEGRAD CONCERT
08 lipca 2019

    VISEGRAD CONCERT 


 

 VISEGRAD CONCERT, odbył się w Łazienkach Królewskich w Warszawie 20.07.2019 r. o godz. 13.

W programie:

Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Vittorio Monti, Ferenc Liszt oraz Aleksandra Chmielewska.

 

Artyści:

Marek Roszkowski - 1. oboista Polskiej Opery Królewskiej oraz Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Przez wiele lat występował w St. Martin in the Fields w Londynie wykonując wiele koncertów solowych. W ramach dwóch edycji Festiwalu Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpił w Koncercie obojowym Vaughana Williamsa oraz Koncercie na obój i harfę W. Lutosławskiego, zaś podczas Festiwalu Mozartowskiego zorganizowanego na Zamku Królewskim w Warszawie wykonał kilkukrotnie Koncert obojowy W.A. Mozarta.Jeden z najwybitniejszych pianistów świata – Krystian Zimerman, osobiście wybrał Marka Roszkowskiego na pierwszego oboistę Polish Festival Orchestra. Wspólnie zagrali wiele koncertów w najsłynniejszych salach koncertowych świata, takich jak Concertgebouw w Amsterdamie, Sala Pleyel w Paryżu czy Carnegie Hall w Nowym Jorku, jak również nagrali dwa koncerty F. Chopina dla Deutsche Grammophon w 1999 r. Artysta nagrywa także muzykę jazzową we współpracy z takimi muzykami jak pianista Krzysztof Herdzin czy saksofonista Grzech Piotrowski, z którym współtworzył World Orchestra.

 

Aleksandra Chmielewska - Kompozytorka związana z ośrodkiem warszawskim, przewodnicząca Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, członkini zarządu Fundacji Muzyczne Talenty Europy. Tworzy utwory orkiestrowe, chóralne i kameralne, które są chętnie wykonywane przez zespoły polskie i zagraniczne, rejestrowane na płytach oraz wydawane drukiem – na stałe współpracuje z holenderskim wydawnictwem nutowym Donemus. Interesują ją związki muzyki i zjawisk wizualnych – stąd wiele jej utworów ma charakter programowy. W swojej muzyce poszukuje przede wszystkim pogłębionego emocjonalnego kontaktu ze słuchaczem. Obecnie pracuje nad pracą doktorską – operze o życiu meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo.

Otrzymała I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest za improwizację fortepianową do filmu.

 

GALERIA

 

 

Wybierz język:

  1. pl
  2. en
  3. hu
  4. sk
  5. cs

TRONA GŁÓWNA

WESPRZYJ NAS I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ!

Numer konta:

19 1600 1462 1828 2254 4000 0001

 

 

 

 

 

wegry

 

 
Handlowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedź Visegrad coetus Association również na: