Odwiedź Visegrad coetus Association również na:

 

 

 

 

 

wegry

 

 
Handlowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WESPRZYJ NAS I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ!

Numer konta:

19 1600 1462 1828 2254 4000 0001

Zarząd Główny

Visegrad coetus Association

Urodzona w Polsce, jednak przygodę z południowymi sąsiadami rozpoczęła już w dzieciństwie, kiedy spędzała kilka miesięcy rocznie z rodziną przede wszystkim na Słowacji, skąd pochodzi jej mama. Mówi: "Dzięki mamie poznałam piękno Słowacji i Słowaków, zaś tata uczynił, że w Polsce bije serce mojego świata". Latami przywiązywała dużą wagę do relacji państw sąsiedzkich, czego wynikiem jest obroniona na Uniwersytecie Warszawskim i oceniona na celujący praca licencjacka pt.:"Stosunki Polsko-Słowackie", w której przeanalizowane zostały:

* Geneza tożsamości narodowej Słowaków

* Stosunki Czechosłowacko-Polskie

* Stosunki Słowacko-Polskie w latach 1993-2014

Radmila Roszkowska jest stypendystką rektora dla najlepszych studentów UW oraz Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego dla wybitnych kandydatów do Akademii Młodych Dyplomatów Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Doświadczenie zawodowe związane z nawiązywaniem współpracy w obszarze Grupy Wyszehradzkiej oraz dyplomacją zdobyła podczas kilkuletniej pracy w Ambasadzie Republiki Słowackiej w Polsce. Obecnie pracuje  w służbie cywilnej.

 

Słowaczka pochodząca z mieszanej rodziny słowacko-czeskiej. Każde wakacje spędzała u dziadków na Morawach w Czechach, zaś na co dzień żyła w Považskiej Bystricy na Słowacji. Od swoich rodziców otrzymała iskry fascynacji historią, kulturą i sztuką Europy Środkowo-Wschodniej. Po maturze przeprowadziła się do Polski, zainspirowana przyjaciółmi Polakami poznanymi nad Balatonem na Węgrzech!

stowarzyszeniu Visegrad coetus spełnia swoją pasję i marzenie poznawania, zgłębiania oraz szerzenia wiedzy o Słowacji, Czechach i Węgrzech.

Zawodowy muzyk - oboista grający w Polskiej Operze Królewskiej i Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. Koncertował w wielu państwach świata również z  Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana utworzonej w 1999 roku ogłoszonym przez UNESCO rokiem F. Chopina, jednak za sprawą swojej żony Radmiły jego muzyczne arkany duszy zbliżyły się do muzyki państw Środkowo-Wschodniej Europy, a przede wszystkim do kompozytorów Czecha Jana D. Zelenki i Węgra Béli Bartóka.

W stowarzyszeniu Visegrad coetus Marek Roszkowski zabierze Nas w najpiękniejsze dźwięki muzyki polskiej, słowackiej, czeskiej i węgierskiej!

Prezes Zarządu -

Radmila Roszkowska

Członek Zarządu -

Miloslava Ożdżeńska

Członek Zarządu -

Marek Roszkowski

TRONA GŁÓWNA

  1. pl
  2. en
  3. hu
  4. sk
  5. cs

Wybierz język:

Visegrad coetus Association jest nowo powstałym stowarzyszeniem z inicjatywy Radmiły Roszkowskiej. Jest to organizacja non-profit, która jako pierwsza wprowadza innowacyjny program zrzeszania obywateli i miłośników państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) - Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Program ten opiera się na gromadzeniu aktualnych i rzetelnych informacji z obszaru V4, przeprowadzaniu analiz historycznych, politycznych i gospodarczych, jak również tworzeniu bazy informacji niezbędnych dla uczniów i studentów zainteresowanych poszerzaniem swoich doświadczeń i wiedzy w V4! Najważniejszym celem Visegrad coetus jest organizacja spotkań, wykładów i koncertów inspirujących się państwami Grupy Wyszehradzkiej.

 Zatem serdecznie zachęcamy do odbycia z Nami niezapomnianej europejsko-wyszehradzkiej przygody => 

DOŁĄCZ DO NAS

Visegrad coetus oferuje:

Konsultacje 

Współpracę przy realizacji projektów

Organizację i prowadzenie wykładów i seminariów

Organizację koncertów oraz wydarzeń kulturalnych inspirowanych dziedzictwem kulturalnym państw Grupy Wyszehradzkiej